İlginç Mağaza İsimleri 2020

Mağaza açmak isteyenler, işyerine ne tür bir isim bulacağını bilmiyor ise ilginç mağaza isimleri 2020 yılı dahilinde burada.

0

Bildiğiniz gibi işyeri açmak her ne kadar kolay gibi görünse de, 2020 mağaza isimleri konusunda insanlar günlerce düşünmekte. Hali ile ilginç bir mağaza ismi bulmak hiç de kolay değil! Bu nedenle buradaki kelimeler üzerinden yola çıkarak, kısa sürede sizlerin de mağaza adını bulmanızda yardımcı olacağız.

Ne Tür Bir Mağaza Açabilirim?

Bir mağaza açmak için kolları sıvıyorsanız öncelikle hangi işe beceriklisiniz ne tür işlerden hoşlanıyorsanız, önceliğiniz zevk aldığınız işe başlamak olmalıdır. Örnek vermek gerekiyorsa bir çok kişi hatta yatırımcı, kalabalığın çok olduğu bir cadde üzerinde kokoreç veya çiğ köfte dükkanı açanları takip etmekte. İşte parayı vuranlar bunlar, bak ne kadar kısa sürede malı bitiyor, geceleri eve cebi çok para ile gidiyor, bu işi bende yapabilirim! Diyenlerden seniz bana göre hata yapacak ilk adımı da sizler atacaksınız…

  • Sektördeki rakiplerin ürünleri inceleyip, rekabet ortamını araştırın.

Bireyler bir mağaza açmak istediğinde ince eleyip sık dokumalı ve zevk heyecan aldığı bir iş türüne odaklanmalıdır. Büfe işletmek isteyenler büfe tarzı ile alakalı bir çok işi yapabiliyorken, içki içmeyen ancak karı yüksek olan tekel bayi açanlar ise belirli bir sonra ahlak ve bağımlılık yönünden kötü huy edinir. Bu nedenle hayat tecrübelerine dayanarak marka olabilecek ve yatırdığın tutara paralel olarak kar payı bırakan ve her gün gittiğinde işinden zevk aldığın mağaza açmak çok ama çok önemlidir.

İlginç Mağaza İsimleri Neler?

Mağaza açılmadan önce markanızı hatta patentini almayı unutmayın. Patent almak sanıldığı kadar zor değildir her ne kadar biraz isim hakkı ücreti de işin içine girerse de, sonuç olarak mutlu olmak kaçınılmaz. Peki açacağımız mağazanın adı ne olabilir? Burada önem arz eden kısım ise ne tür mağaza açacağınız! Yani bir putik mağazası açmak isteyen ve eticarete atılmak isteyen Ayşe Hanım, mağaza adını Ayşe’nin dolma sarayı diye açmamalı.

Satılacak ürün grubu ne ise onunla alakalı kelimeler türetilmeli. Örnek vermek gerekiyorsa bir iç çamaşırı dükkanı işletmek isteyen Ayşe Hanım’ın açacağı mağaza adı şunlar olabilir;

  • BiButik
  • Gnz Butik
  • İç Reyon
  • Fantezi Giyim
  • Stil Tarz
  • O Tarz Benim

Gibi örnekler çoğaltılabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.